Seo slovník

Responzivní web design

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » r » Responzivní web design
Napsal: Seo-slovnik.cz | Středa 22.08.2012 | Komenáře

Responzivní web design

Responzivní web design (RWD - responsive web design) je termín, který se začal více objevovat s nástupem mobilních zařízení. Ve skutečnosti jsme se ale s tímto jevem setkali již dříve. Jde totiž o funkčnost, kdy se web přizpůsobuje velikosti obrazovky. Dříve jsme se mohli s touto funkčností setkat u některých webových stránek, které využívaly 100% šířky monitoru. Nelze sice říct, že by takový web byl plně responzivní, ale částečně se o responzivitě dá mluvit, jelikož se obsah překresloval podle toho, jak velké měl uživatel rozlišení.

Ukázka responzivního web designu. Vlevo PC verze, uprostřed tablet verze a vpravo mobilní verze.

Dnes mluvíme o responzivním designu tehdy, pokud se podoba webu mění na základě zařízení, na kterém se na web díváme. Nejčastěji jde o web design pro tři základní zařízení a to mobilní telefon (smartphone), tablet a klasický stolní počítač. Jsou však weby, kdy je navrženo variant mnohem více, jelikož se pracuje i s jednotlivými rozlišeními na různých zařízeních.

Responzivní web design využívá k zobrazování různých rozložení speciální zápis v CSS3, díky kterému se při překročení mezní hranice (šířky obrazovky) přepne využívaný kaskádový styl a web dostane jiné rozložení.

Několik dobrých nástrojů, které se můžou hodit, pokud navrhujete responzivní web design:

http://www.responsinator.com

Super nástroj, který Vám zobrazí Váš web na různých zařízeních, takže se lze snadno přesvědčit, zda jste vše navrhli správně.

http://twitter.github.com/bootstrap/index.html

Twitter Bootstrap je framework, který obsahuje vše potřebné pro vývoj responzivních webových stránek.

http://lessframework.com/

Kvalitní grid systém, který pomůže s vytvářením responzivních šablon.

http://960.gs/

Další kvalitní grid systém, mnoho zajímavých podkladů ke stažení.

http://goldengridsystem.com/

Další grid systém, je třeba vyzkoušet.  


Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce