Všechno se v dnešní době zdražuje a vy se tak pídíte potom jak nejlevněji nakoupit, a ještě co nejvíce ušetřit. Jako třeba na vodě, teple a elektrice. Když si to tak vezmete tak nejhorší je to vždycky v zimě, kdy se spotřebuje nejvíce elektřiny a taky nejvíce tepla. Jelikož je zima a lidé svůj čas tráví spíše doma než venku. Takže jedou domácí spotřebiče jako je televize, herní konzole, rádia a další věci. A pokud máte děti, tak jistě víte, že ti těmhle věcem holdují. Tak se snažíte co nejméně svítit kde prostě nepotřebujete. Někteří lidé třeba čekají i na levnější proud, který se jim přepne. Ale u některých to nemá vůbec žádný vliv, tak jako u nás doma.

čerpadla

Nějaký noční proud neušetří. Ale jak ušetřit na ceně za vytápění domu. Jde to vůbec? Určitě se neděste, topit budete stále a teplou vodu na koupání a umývání budete mít taky. Nejsme přeci v pravěku. Sami dobře víte, když vám třeba přijde vyúčtování, kolik asi tak protopíte za celou zimu. Někdo protopí více a někdo zase méně. Záleží o člověku. Člověk, který je sám, nebo jsou dva mladí lidé, tak nepotřebují mít v domě extrémní teplo a vystač si s málem, ale třeba takový starší lidé, kteří toho pohybu moc nemají a nezahřejí se jinak, než dekou tak to teplo potřebují.

čerpadla

Ale když to tak vezmu a přijdu k naší babičce která je sama a topí, tak se tam nedá vydržet. Je to, jak kdybych stála v létě ve dvanáct hodin přímo na přímém slunci a grilovala se. Takové je tam horko. A jí si říkám, jestli to není už opravdu zbytečné. Jelikož si musí chodit přitápět sama tak jsme se rozhodli jí pořídit do domu tepelné čerpadlo, které jí tuhle práci ulehčí a může si teplotu takhle regulovat sama. Což pro ni bude obrovské vysvobození. Rozhodli jsme se přímo pro tepelné čerpadla Plzeň už jenom z toho důvodu, že to máme kousek a firma se nám zdá velmi solidní. A taky ano. Jenom nás v tom utvrdili. A tak jsme my i naše babička nadmíru s jejich službou spokojeni.

Rate this post