Indická Ájurvéda je vědní disciplína, která se zabývá zdravým životním stylem a vlivem přírodních jevů, zejména léčivých bylin a potravin, na lidský organismus. Mnozí z nás již pochopili, že hltání syntetických léků z laboratoří není zrovna optimální cesta k dlouhověkosti, a že bychom se měli navrátit k co nejpřirozenějšímu způsobu myšlení, chování i jednání.

bylinkový čaj

Ájurvéda se v západní civilizaci prezentuje čajovými odvary, jejichž účinky jsou prokazatelné tisíciletou praxí a životní zkušeností mnoha generací, které tu žily před námi. Jedná se o sypaný čaj v mnoha podobách a různorodém složení, každý z nich určený pro některé specifické záležitosti. Některé směsi působí jako detoxikační přípravek, jiné jsou vhodné pro zlepšení kvality spánku, s dalšími posílíte tvorbu svalové hmoty, anebo imunitní systém, nervovou soustavu či zažívání.

pohoří Himálaj

Ájurvédský sypaný čaj nikomu neublíží, nejedná se o nebezpečné a toxické rostliny, s nimiž mají lidé vysloveně obtíže, při doporučeném dávkování jsou zcela bezpečné pro každého, i když v případě akutních či chronických onemocnění se vyplatí složení čajů konzultovat s odborníkem – lékařem či výživovým poradcem.

Značnou výhodou těchto výrobků je prostředí, odkud pochází. Je vám zřejmě jasné, že bylinky nejsou sbírány na okraji chemické továrny na výrobu čpavku, jak je tomu například u nás v Záluží u Mostu, ale jde o jednu z nejčistších lokalit na celé planetě. Himálaje již samy o sobě vyvolávají v lidské mysli pocit, že je tu panenská příroda, a že cokoli si odtud objednáte, skvěle poslouží vašemu zdraví.

A nevíte-li, co k narozeninám pro vaše rodiče, sourozence, snoubenku či manželku, touto volbou rozhodně nic nepokazíte. Může to být základ pro vaše nákupy, a pokud k Ájurvédskému čaji přidáte obuv či oblečení, pokojovou rostlinu, směs ořechů nebo kosmetiku, bude to určitě dobrá volba.

Rate this post