Seo slovník

S-rank

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » s » S-rank
Napsal: Seo-slovnik.cz | Úterý 04.10.2011 | Komentáře vypnuty

S-rank

Tak jako má Google svůj PageRank, má i Seznam S-rank. Jedná se o veličinu, která by měla vyjadřovat důležitost dané stránky na Internetu. S-rank nabývá hodnot od 0 do 10. Počítá se především z odkazové sítě. Nejsou to však jenom odkazy, které ovlivňují s-rank. Na s-rank má vliv i popularita daného webu resp stránky ve fulltextu. Tzn. čím více se kliká na Váš odkaz ve fulltextovém vyhledávání, tím vyšší může daná stránka s-rank mít.

 

Má s-rank vliv na řazení výsledků?

S-rank je především orientační hodnotou. Nicméně na řazení výsledků určitý vliv určitě má. Jedná se však pouze o jeden z mnoha faktorů, které mají na pořadí výsledků ve vyhledávání vliv. Směřovat své usilí pouze na zvyšování “ranků”, není nikdy tou správnou cestou.

 

Jak se s-rank počítá?

Přesný algoritmus výpočtu s-ranku znají zřejmě jen vývojaři fulltextového vyhledávání. Hlavní zdroj s-ranku se počítá na základě algoritmu Hubs & Authorities, který je upraven pro potřebu fulltextu. V algoritmu Hubs & Authorities jsou webové stránky rozděleny na hubs (rozcestníky) a Authorities (autority). V krátkosti můžeme říct, že autorita je stránka na kterou odkazuje mnoho rozcestníků a rozcestník je stránka, která odkazuje na autority.

 

Jak zjistit s-rank?

S-rank můžeme zjistit hned několika způsoby. Jedním je instalace doplňku do vašeho prohlížeče. Příkladem: seznam lištička. Další možností je změřit ranky pomocí některé z webových aplikací - ranky.cz, pagerank.jklir.net apod. Poslední možností je využít následující URL searchtest.seznam.cz/rank?url=seznam.cz. Stačí místo URL seznam.cz vyplnit stránku u které si přejete zjistit aktuální s-rank.


Štítky k článku: SEO
Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce