Seo slovník

Meta tag description

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » m » Meta tag description
Napsal: Seo-slovnik.cz | Úterý 04.10.2011 | Komentáře vypnuty

Meta tag description

Jak již název napovídá, meta tag description slouží k popisu obsahu stránky. Z hlediska SEO je tento tag, dá se říct, bezvýznamný. Nicméně především Google při výpisu výsledků vyhledávání využívá obsah tagu meta descritpion. Nenajde-li na stránce dostatek relevantního textu, který by mohl umístit jako popisek k výsledku vyhledávání, sáhne právě po tomto tagu. Pokud tedy máte možnost, snažte se description vyplnit unikátně pro každou stránku. I díky kvalitnímu popisku ve výsledcích vyhledávání můžete uživatele ovlivnit, aby klikl právě na Váš odkaz.

 

Snažte se meta description psát krátký a výstižný. Pokud se vejdete do cca 156 znaků, tím lépe, to je totiž maximální délka popisku, který se zobrazí ve výsledku vyhledávání u Vašeho odkazu na Google.

 

Ukázka zápisu meta description:

 

<meta name="description" content="SEO-SLOVNIK.cz je magazín o internetovém marketingu a všem co se jej dotýká." />

 

Pokud tento tag nevyplníte, samozřejmě se nic neděje. Vyhledávače do popisku - u výsledku vyhledávání - použijí text z dané stránky.


Štítky k článku: SEO
Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce