Seo slovník

Long tail, dlouhý chvost

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » l » Long tail
Napsal: Seo-slovnik.cz | Úterý 17.07.2012 | Komentáře vypnuty

Long tail (dlouhý chvost) je označení pro graf, který znázorňuje hledanost obecných a konkrétnějších klíčových slov. Zatímco obecná slova na grafu zabírají několik předních příček, konkrétnější klíčová slova se v grafu táhnout daleko dozadu. Obecná slova můžeme také nazvat více atraktivními slovy. Celá myšlenka long tailu spočívá v tom, že pokud sečteme návštěvnost, kterou nám dávají naše nejatraktivnější slova a porovnáme ji se součtem všech ostatních slov. Zjistíme, že návštěvnost přivedená přes ostatní slova, je mnohokrát vyšší než přes obecnější výrazy. A to i přes to, že obecnější slova jsou hledaná mnohonásobně více.
 

Pokud tuto metodu začneme používat na webu, nemusíme investovat velké prostředky do optimalizace drahých klíčových slov, ale zaměříme se na více méně konkurenční slova, která nám přivedou stejné nebo často i větší tržby než drahá obecná slova.

Na obrázku lze vidět rozmístění slov, obecná klíčová slova jsou v levo a konkrétnější slova se táhnou doprava do nekonečna.
 

Více o problematice long tail se můžete dočíst také na Wikipedii.


Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce