Seo slovník

Copywriting - úspěšné obchodní texty pro web

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » c » Copywriting
Napsal: Seo-slovnik.cz | Neděle 01.11.2009 | Komentáře vypnuty

Copywriting

Copywriting je obor, který je zaměřen na psaní poutavých obchodních textů. Texty můžeme psát jak pro svět on-line reklamy, tak pro tištěné reklamní materiály (obrazně svět off-line). Celé kouzlo copywritingu spočívá v tom, že texty jsou psány s maximální snahou zaujmout čtenáře. Pokud si takový text člověk přečte, mělo by to v něm vyvolat nějaký podnět. Ať už půjde o koupi produktu, objednání služby nebo jen, že si čtenář zapamatuje firemní značku (branding).

Každý reklamní text by měl být zajímavý. Měl by umět zaujmout klíčového čtenáře. Určitě v něm nejde jen o plané fráze o slevách atd.
Copywriting nemusí být vždy pouze souvislý text, ale jde do něj zahrnout i krátké slogany, nadpisy, titulky nebo popisy tlačítek nebo prvků v navigaci. Každé slovo může uživatel chápat jinak, proto je důležité i u maličkostí přemýšlet. Tuto oblast copywritinngu pak nazýváme návrh názvosloví. Jak copywriting, tak návrh názvosloví se využívá v user experience.

Kromě informační a reklamní stránky, má copywriting ještě jeden hlavní důvod. Tím je SEO. Jelikož každý fulltextový vyhledávač má rád kvalitní obsah, je potřeba se při optimalizaci našich stránek věnovat právě dobrému obsahu. Nejen, že se bude líbit čtenářům, ale pomůžeme si i u fulltextových robotů. Tento druh copywritingu nazýváme označením Web copywriting, jelikož při jeho psaní dbáme krom poutavosti, také na klíčové slova. Procento klíčových slov v textu by nemělo být nikterak velké, ale zároveň by jsme neměli psát bez ohledu na optimalizaci našeho textu. Dobré je podívat se po ostatních webech. My uvedeme několik příkladů webových stránek, které mají copywriting na špičkové úrovni.
 


Tak a teď nezbývá nic jiného než si vzít papír a tužku a zkusit něco vymyslet.


Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce