Seo slovník

Anchor text

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » a » Anchor text
Napsal: Seo-slovnik.cz | Pondělí 12.10.2009 | Komentáře vypnuty

Mnoho lidí netuší co si pod slovem anchor text představit, ikdyž s ním pracuje na internetu takřka denně. Anchor text je slovo nebo slova, která jsou prokliknutelná a tvoří odkaz. Fulltextové vyhledávače ocení pokud je odkaz tvořen co nejvýstižnějším slovem, neboť díky tomuto slovu a URL adrese odkazu, dokáže fulltextový vyhledávač rozklíčovat obsah odkazované stránky. Následně pak odkazované stránce přidá určité zvýhodnění na slovní spojení, které tvoří anchor text.

Odkazy mohou být tvořeny s ohledem na optimalizaci a také nemusí (dokonce u některých odkazů by to bylo spíše na škodu)

S klasickými odkazy, které jsou vytvořeny s ohledem na dobrou optimalizaci se setkáme třeba na wikipedii. Kde skoro každý článek obsahuje mnoho odkazů, ve kterých jsou dobře volené anchor texty.
 

neco


Na našem webu bychom si mohli použití anchor textu ukázat následovně. SEO-SLOVNIK.cz se zabývá optimalizací webů. Spojení optimalizace webů je odkazem a zároveň je anchor textem. Jelikož slovo optimalizace webů je klíčové slovo a směřuje na jinou stránku.

Druhým typem odkazů, jsou odkazy, které nabádají k nějaké akci uživatele. Třeba odkaz přidat do porovnávání, tento odkaz není potřeba nijak optimalizovat. Spíše by měl být co nejsrozumitelnější pro uživatele webu. Fulltextový vyhledávač je u takového odkazu vedlejší.


Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce