Seo slovník

Alexa rank

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » a » Alexa rank
Napsal: Seo-slovnik.cz | Středa 19.10.2011 | Komentáře vypnuty

Alexa rank

Alexa rank je tak trochu jiný rank. Nepočítá se totiž z odkazové sítě - jako PageRank či S-rank - ale je závislý na počtu návštěv. I zde je však menší omezení - Alexa rank se totiž počítá pouze z návštěv těch uživatelů, kteří mají nainstalovaný Alexa Toolbar. Hodnota Alexa ranku se pohybuje v rozmezí od cca 30.000.000 do 1. Přičemž čím nižší hodnotu Alexa rank má, tím je web více navštěvován resp. navštěvován návštěvníky s Alexa toolbarem.

K čemu může být Alexa rank dobrý?

Pokud pomineme fakt, že se Alexa rank počítá pouze z návštěv, které mají Alexa toolbar, můžeme si díky hodnotě tohoto ranku velmi rychle udělat obrázek o přibližné návštěvnosti daného webu.

Zajímá Vás, které weby mají nejmenší Alexa rank? Můžete kouknout přímo na stránky Alexa - www.alexa.com/topsites. Pokud se prokliknete na detailnější informace o jednotlivých webech, můžete zjistit hodně zajímavé informace. Mimo jiné i zpětné odkazy, které Alexa eviduje.


Štítky k článku: SEO
Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce