Seo slovník

Ajax

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » a » Ajax
Napsal: Seo-slovnik.cz | Úterý 13.10.2009 | Komentáře vypnuty

AjaxSlovo Ajax je již dnes na internetu jako doma. Ale ještě před několika lety tomu tak nebylo. Ptáte se co je to ten Ajax? Ajax je poměrně mladá technologie, která se používá u většiny moderních stránek. Vše spočívá v propojení javascriptu s HTTP protokolem. Díky těmto dvoum prvkům je možné na stránce provést nějakou akci a stránka se okamžitě změní. Na tomto principu funguje například sociální síť Facebook, Youtube a mnoha dalších. U kterých ajax vyvolává dobrý pocit okamžité interakce.

Uživatel se pak nemusí bát, že odešle formulář dvakrát. Nemusí čekat na zdlouhavé načítání stránky po refreshi. Samozřejmě, že z postupem času aplikací, které využívají Ajax přibývá. Pozor si však musíme dávat tehdy, pokud bychom použili Ajax u načítání některých stránek a obsahu. Sice se nám vše objeví, ale URL adres se nezmění. Což může být dost nepříjemné, pokud chceme někomu poslat odkaz na konkrétní stránku. To samé platí pokud je web postavený celý na Ajaxu a obsah se mění pouze v homepage. Tady nám tato technologie znemožní optimalizaci pro fulltextové vyhledávače.

Vždy bychom měli ještě myslet na to, že ne všechny internetové prohlížeče zobrazují vše stejné. A třeba Internet Explorer 6 obzvláště. Proto vše je potřeba důkladně testovat. Pokud bychom použili Ajax u přihlašování a jiných citlivých akcích. Může se nám stát, že nám někdo náš web naruší, díky bezpečnostní chybě. Proto pozor.

Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce