Novinky na internetu

Představujeme Google Tag Manager

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » Novinky na internetu » Představujeme Google Tag Manager
Napsal: Jiří Komár | @jirikomar | Pondělí 01.10.2012 | Komenáře

Společnost Google včera spustila nový nástroj Google Tag Manager, který ocení všichni uživatelé, kteří někdy potřebovali vložit do stránek nějaký ten měřící skript (například: mYx, Crazy Egg, konverzní kódy od Heuréky, Skliku nebo od AdWords). Google Tag Manager složí k tomu, aby uživatel nemusel zadávat implementaci programátorům, ale mohl si tyto skripty vložit do stránky sám.

Vše funguje až překvapivě jednoduše. Aby jste mohli začí používat Google Tag Manager, musíte si nejdříve na stránky vložit jeden základní měřící kód, ten zajistí funkčnost této služby.

V administračním rozhraní Google Tag Managera si pak nastavíte, jaké kódy chcete do stránek vložit a kde a jak by měly fungovat. Možností je opravdu dost, takže nebude problém označit stránku po odeslání objednákvy nebo spustit určitý měřící skript jen po určité akci uživatele. Díky tomuto nástroji tak již nebudete muset čekat na součinost dodavatele vašeho systému (e-shopu, webu), vše si vyřešíte sami.

Pokud chcete Google Tag Manager používat, tak zde je vstupní stránka: http://www.google.com/tagmanager/

Oficiální článek od Google najdete tady: http://analytics.blogspot.cz/2012/10/google-tag-manager.html


Štítky k článku: E-shop, SEO
Jiří Komár

Jiří Komár

Autor článku působí jako UX designer a specialista na internetový marketing. Posledních sedm let se pohybuje především v prostředí internetových obchodů a podílel se na projektech jako OKAY.cz, Kama.cz, Bambule.cz, Rogelli.cz nebo Alfa.cz.

Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce