Vyhledávače

Google má nové indexování webu - Caffeine

Cesta k článku: Seo-slovnik.cz » Vyhledávače » Google má nové rychlejší indexování - Caffeine
Napsal: Jiří Komár | @jirikomar | Pátek 11.06.2010 | Komenáře

Google má nové rychlejší indexování - Caffeine

Jsou tomu tři dny, co společnost Google nasadilo do svého vyhledávání nového pomocníka. Tím je nová vyhledávací architektura nesoucí jméno Caffeine, kterou společnost v posledních deseti měsících testovala a nyní nasadila na všechny svá datová centra. Google si od tohoto systému slibuje především aktuálnější výsledky pro své uživatele. Nový systém je totiž navržen tak, aby jednotlivé stránky neškatulkoval do skupin podle frekvence aktualizací, ale aby reagoval na změnu v co možná nejkratším čase.

V dnešní době sociálních služeb a velkého množství informací, které uživatelé umísťují na své webové stránky nebo blogy, bylo potřeba nahradit předchozí indexovací algoritmus novým. Google tak opět posune mantinely o kus dál. Podle prvních prognóz by mělo být indexování až o 50% rychlejší než u předchozího systému DEFAC.

Tyto nové změny ocení obzvláště menší weby, které byly díky starému systému trochu v nevýhodě, jelikož byl jejich obsah indexován až po několika dnech. Nové vyhledávání Vám tak dá šanci prorazit, ikdyž nepíšete pro velký portál.

Google Caffeine

Obrázek znázorňuje přístup starého a nového algoritmu ke stránkám. Starý systém DEFAC si rozdělil stránky podle četnosti změn. Následně k nim přistupoval v intervalech, které dané stránce náležely. Nový systém, ale přistupuje ke každé stránce ihned nebo v co možná nejkratším čase od změny obsahu. Zprávy, novinky nebo aktuality se tak dostanou do výsledků vyhledávání (SERP - Search engine results page) takřka okamžitě.


Jiří Komár

Jiří Komár

Autor článku působí jako UX designer a specialista na internetový marketing. Posledních sedm let se pohybuje především v prostředí internetových obchodů a podílel se na projektech jako OKAY.cz, Kama.cz, Bambule.cz, Rogelli.cz nebo Alfa.cz.

Rubriky
Rubrika Článek

Veškerý obsah je majetkem autorů, jeho další šíření bez souhlasu je zakázáno, 2008 - 2019 © www.seo-slovnik.cz - Váš internetový rádce